23 Nisan 2015 Perşembe

Ölüm anında karanlık tünel görülmesi

Ölüm anında karanlık tünel görülmesi deneyimini, ölümü yaşayıp ve ölümün ucundan dönenler ifade etmekte. Bu karanlık tünel deneyimini bir çok kişi ifade etmiştir.
Çeşitli şekillerde örnekleri olan; kalbi duran sonra tekrar kalbi çalışmaya başlayan, komaya giren ve tekrar hayata dönen ve benzeri deneyimlerde kişiler ölüm deneyimi sırasında karanlık tünel içinde kendilerini bulmuşlardır.

Bu deneyimi yaşayan insanların tek tip gruba üye olmadıkları; yani hem ateist hem de dindar olabildikleri tespit edilmiş.

Ben size tanıdığım 2 kişiden örnek vereceğim. Bu 2 kişi ölüm deneyimi yaşayıp tekrar dünyaya dönmüşler.

Bu 2 tanıdığımdan birisi trafik kazası geçirerek 1 hafta komada kalmış. Komadan kurtularak tekrar hayata dönmüş. Koma sırasından aklında kalan şey, karanlık bir tünele girmiş olması. Bu bahsettiğim kişi Allah inancı olan birisi.

Diğer kişi ise bir eyleme katılmış, insan grubunun paniği esnasında insan grubu ile duvar arasında sıkışmış; aynı zamanda boğazına da kalın bir cisim dayanmış. Tam bilincini yitirecekken kendini karanlık bir tünelin içinde bulmuş. Panikleyen insan grubu yön değiştirince sıkışmaktan kurtulmuş ve sonra bilinci tekrar gelmiş. Bu bahsettiğim kişi ise ateist.

http://kurtaricisizsiniz.blogspot.com'daki yazıları hemen bu satırların altındaki kareler içindeki M, t, f harfleriyle gösterilmiş küçük kutucuklara ve zarf sembolüne tıklayarak  e-mail, facebook ve twitter ile serbestçe paylaşabilirsiniz.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder