17 Şubat 2013 Pazar

Hz. Muhammed'in savaş (cihad) sancağı Ukab

Hz. Muhammedin (sav) savaşlarda açtığı en büyük ve başkumandanlık sancağının adı Ukab'dır.

Ukabın arapça anlamlarından biri kartaldır. 

İslam ordusunun baş kumandanı Hz. Muhammed ve savaşçı askerleri zalimlerle korkusuzca savaşmışlar.

İslam ordularından biri olan Müslüman Türk milleti de, aynı cesareti ve imanı Çanakkale savaşında göstermiş. 


Çanakkale savaşında başta İngiltere olmak üzere tüm sanayileşmiş dünya ülkeleri milletimizi yok etmek için ağır bir saldırı başlattı.

Zorluk ve yokluk içinde olan fakat göğüsleri ve kalpleri iman dolu, Allah sevgisi dolu, şehitliğe koşan korkusuz Müslüman Milletimizi de yüce Rabbimiz yalnız bırakmamış, desteklemiş ve kazanmamızı bahşetmiştir.

Malesef günümüzde bazı yeni nesil gençler; magazin, diziler, futbol ve oynaş içine dalıp Allah'ı unutmuştur.  

Günümüzde bunu fırsat bilen şeytani takımın önde gidenleri İngiltere-Amerika-İsrail ve bunların maşası etnik ırkçı kafir PKK ve hepsine yataklık yapan siyasi partiler ve milletvekilleri; milletimizi bir kez daha uçurumun kenarına itmiş, adeta milletimiz musalla taşına yatmak üzere !!

Tekrar, uyanıp, dirilip; Allah'ı, Kuran'ı, namazı hatırlar ve icra edersek, Rabbimiz bizi yine destekleyecektir.

Eğer uyanmayıp, uyumaya devam edersek Allah'ın desteği gelmeyecektir.

Hep beraber uyanıp, yüce Rabbimizin elçisi ve islam ordusu başkumandanı Hz. Muhammed ve savaşçılarının; Çanakkale şehitlerimizin ruhuna büründüğümüz vakit zafer kazanmamız mümkün olacaktır.

Biz Allah'ı hatırlayalım, O'nun emirlerini uygulayalım; Allah da bize yardımı esirgemeyecektir.

Muhammed suresi 7. ayet: Ey iman edenler! Eğer siz Allah’a yardım ederseniz (emrini tutar, dinini uygularsanız), O da size yardım eder ve ayaklarınızı sağlam bastırır. 

http://kurtaricisizsiniz.blogspot.com'daki yazıları hemen bu satırların altındaki kareler içindeki M, t, f harfleriyle gösterilmiş küçük kutucuklara ve zarf sembolüne tıklayarak e-mail, twitter ve facebookta serbestçe paylaşabilirsiniz. 

1 yorum:

  1. Hz. Muhammed'i bize yıllarca kedi gibi uysal, kelebek dini tebliğcisi, herkese yumuşak başlı olarak tanıtıp kandırdılar.
    Hz. Muhammed, böyle yalan değil; yüreği mangal gibi, düşmana çok sert, sancağı açıp kelleri alıyormuş.
    Biz ise islamdan ve cihattan uzaklaştık, pısırıklaştık. Düşman koynumuza girmiş, bize ne isterse yaptırıyor, yazıklar olsun. Şimdiki düşmanlar ise eskisi gibi dürüst değil; tam yılan, müslüman kılığına giriyorlar da farketmiyoruz.

    YanıtlaSil