18 Şubat 2013 Pazartesi

Cehennem ebedi mi, Cehennem sonrası cennet var mı? Kuran ne diyor?Bazı din tüccarları, tarikatçı mı yoksa tokatçı mı ne oldukları belli olmayan sözde din alimleri der ki, cehenneme giderseniz eğer, cezanızı çeker çekmez cennete gidersiniz. Cehennem ebedi değildir.

Bu din tüccarlarına inanmayın, cehenneme gidenlerin cezayı çeker çekmez cennete gidilecek yalanlarına kanmayın !

Cehennem sonrası herkese cennet var demek, insanları suça teşvik eder !

Cehennem sonrası cennete gideceğine inanan bir kişi her türlü suçu ve günahı işler. Neden işler? Çünkü nasıl olsa cezayı çekince cennete gideceğini düşünür de ondan.


Cehennemden sonra herkese cennet var yalanını bakın Rabbimiz, Kuran'da nasıl açıklıyor:

Zuhruf  74: Haberiniz olsun ki suçlular cehennem azabında ebediyyen kalacaklardır.

Zuhruf 74'te suçlular için cehennemden çıkış yok, ebediyyen kalınacak diyor. Bazı sahtekar ve yalancı din alimleri de diyor ki, cehennemde ceza çeken herkes cennete gidecek. Bu yalanı uyduran sahtekar din alimleri de cehenneme gidecek.

Beyyine 6: Kâfirler, gerek kitap ehlinden olsun gerek puta tapanlardan olsun muhakkak, cehennem ateşindedirler. Orada ebedî olarak kalacaklardır. Onlar, insanların en şerlileridir.

Yine diğer bir ayette; beyyine 6'da, yüce Rabbimizin tarif ettiği insanlar cehennemde ebedi olarak kalacaklar. 

Sahtekar din alimlerine sorsanız, cehenneme giren şöylece hemencecik cezasını çekip cennete gidecek. Ne de büyük laf ağızlarından çıkan !

Cehenneme girenin çıkamayacağına dair Kuran'da daha çok ayet var. Ben 2 örnek verdim.

Cehenneme girenin, oradan çıkamayacağını unutmayın.http://kurtaricisizsiniz.blogspot.com
'daki yazıları hemen bu satırların altındaki kareler içindeki M, t, f harfleriyle gösterilmiş küçük kutucuklara ve zarf sembolüne tıklayarak e-mail, twitter ve facebookta serbestçe paylaşabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Çetin Yıldız23 Nisan 2013 01:17

    Zaten ne kadar dandik sakallı cüppeli sahte din alimine sorsan; la ilahe illallah demeyle cennete sokarlar sizi. Eskiden papazlar cennetten tapu satarlardı. Günümüzde sahte islamcılar, insanları cennete bedavadan sokuyorlar haşa.
    Cennet bu kadar beleş ve kolay mı? Değil amk! Allah boşuna mı binlerce ayet göndermiş, emir ve yasakları açıklayan.

    YanıtlaSil